NAUKA I WIARA arrow BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II

Main Menu

NAUKA I WIARA
ŚWIAT POTRZEBUJE NASZEGO ŚWIADECTWA
KRÓLOWO POLSKI CHROŃ SWÓJ NARÓD
ŚWIAT POTRZEBUJE MIŁOŚCI
ŚWIAT POTRZEBUJE EUCHARYSTII
Home
BÓG SIĘ RODZI
W BLASKU ŻŁÓBKA
KU POKRZEPIENIA SERC
WIELKANOC
WIELKI DAR OD BOGA - OCZEKIWANIE
BOŻE CIAŁO
Nasze Dziedzictwo Wiary i Kultury
Z Tobą Maryjo
ZNAJĄCY SEKRETY FATIMSKIE
WIELKI PROROK J.PAWEŁ II - PAPIEŻ
CZY MOŻNA POZOSTAĆ OBOJĘTNYM
Tajemnica Krzyża
W BLASKU MIŁOŚCI
ŚWIAT POTRZEBUJE NADZIEI
NIEPOKALANIE POCZĘTA
KOŚCIÓŁ PRZEŚLADOWANY
BĄDŹMY APOSTOŁAMI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
MODLITWA ZAWIERZENIA
Przejście przez śmierć do nowego życia
Z DAWNA POLSKI TYŚ KRÓLOWĄ
W Blasku Chrystusowego Krzyża
W BLASKU BOSKOŚCI
W OBRONIE ROZUMU
GOŚCINNOŚĆ
CHRZEŚCIJAŃSKA ZBROJA
NA ADWENT
KIM JEST CZŁOWIEK?
FRANCISZEK-PAPIEŻ
PRZYRODA JEST MĄDRA
DLA DUCHA
Kultura, Media, Rankingi...
KOŚCIÓŁ
PANIE, ZOSTAŃ Z NAMI...
NAJŚWIĘTSZA EUCHARYSTIA
RÓŻANIEC TO SKARB
BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II
WIELKI PROROK J.PAWEŁ II - PAPIEŻ
SYMBOL SIŁY, SZLACHETNOŚCI I SŁAWY...
APEL DO NARODU POLSKIEGO
ANIOŁ PAŃSKI Z PAPIEŻEM
W TWOIM BLASKU
Benedykt Dziś O Kościele
Artykuły
DUCH ŚWIĘTY JEST DANY KOŚCIOŁOWI
KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA - KWC
WARTO PRZECZYTAĆ
RODZINA KOŚCIOŁEM DOMOWYM
SŁOWO NA KAŻDY DZIEŃ
OJCOWIE PUSTYNI
IKONA KOŚCIOŁA
ANIOŁ PAŃSKI Z PAPIEŻEM
CO DO ZMARTWYCHWSTANIA
W DUCHU I PRAWDZIE
Mater Ecclesiae
NIEMI ŚWIADKOWIE ZMARWYCHWSTANIA
Z DALEKIEJ JAPONII...
LIST DO MŁODYCH
LUDZKOŚĆ POTRZEBUJE NAWRÓCENIA
GDZIE BÓG PŁACZE....


Licznik strony:

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
http://www.blaskalleluja.pl, Powered by Joomla!; template provided by SG web hosting
BEATYFIKACJA i kanonizacja JANA PAWŁA II PDF Drukuj E-mail
SANTO SUBITO

 
SANTO SUBITO

 
SANTO SUBITO STAŁO SIĘ FAKTEMKanonizacja Jana Pawła II – uroczystość miała miejsce 27 kwietnia 2014 roku w Watykanie na Placu Świętego Piotra, podczas której dwaj błogosławieni papieże – Jan XXIII oraz Jan Paweł II – zostali ogłoszeni świętymi Kościoła katolickiego.


grafika

BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II
1 Maja 2011

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Oto nadszedł oczekiwany dzień. Przyszedł szybko, ponieważ tak podobało się Bogu.
Jan Paweł II jest błogosławiony.

Czekaliśmy sześć lat - i stała się faktem.
Dziękujemy Ci Ojcze Święty!!!


BŁOGOSŁAWIONY JANIE PAWLE II
MÓDL SIĘ ZA NAMI!
Kochajmy Naszą Matkę - Nasz Kościół ! Kochajmy Naszych Kapłanów!


grafika

"Polsko, Bóg cię wywyższa, ale umiej być wdzięczna!".

Dałaś światu wielkiego Papieża - nieustraszonego świadka wiary, pielgrzyma niosącego Chrystusa aż po krańce ziemi, orędownika prawdy i wolności. Profetycznego proroka i mistyka, prawdziwego ojca całej rodziny ludzkiej. Teraz znak daje Niebo - jest nim pieczęć świętości, jaką Kościół kładzie na życiu i posłudze Jana Pawła II. Wyśpiewajmy radosne "Te Deum laudamus" za dar takiego Papieża, za łaskę beatyfikacji zaledwie sześć lat po Jego odejściu, której dokona - po raz pierwszy w dziejach papiestwa - bezpośredni następca Jana Pawła II Ojciec Święty Benedykt XVI

grafika
WIELKI PROROK JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ


Pod koniec XX wieku i na progu trzeciego tysiąclecia Pan Bóg daje nam wielkiego proroka i świadka Jezusa Chrystusa. Jan Paweł II staje przed nami jako świadek i nauczyciel ( Santo Subito ).

ZOSTAWIŁ NAM TESTAMENT, PRZESŁANIE I WIELKIE ZADANIE DO WYPEŁNIENIA

Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność - za rozwój wiary, za zbawienie współczesnego człowieka i za losy Kościoła w nowym tysiącleciu.

Życie ludzkie i świat zbudowany bez Boga w końcu obróci się przeciw człowiekowi.
(Jan Paweł II)


Wszystko o procesie beatyfikacyjnym papieża Polaka - więcejgrafika
JAN PAWEŁ II UKAZAŁ WIELKOŚĆ CZŁOWIEKA


Jan Paweł II był rzecznikiem i piewcą kultury, która pokazuje wielkość człowieka i podnosi do Boga – uważa ks. prof. Andrzej Szostek, uczeń Karola Wojtyły i jego następca na katedrze etyki KUL.

Powinniśmy go cenić przede wszystkim za nauczanie jakie po sobie pozostawił.
– Dwie rzeczy są ważne. Jedna to jego koncepcja wolności, którą nazywa „transcendencją osoby w czynie”. A druga to zarys tzw. „teorii uczestnictwa”. W sprawie wolności papież kładzie nacisk na to, że najbardziej newralgicznym momentem tej wolności nie jest możliwość wyboru naszych różnych zachowań, dóbr zewnętrznych, które możemy nabyć, lecz wolność to kształtowanie siebie samego poprzez te wybory. Jeśli mówimy o kształtowaniu siebie samego to Wojtyła nazywa to „transcendencją osoby w czynie”. „Transcedo” znaczy „przekraczam”. Znaczy to, że człowiek jest zdolny przekraczać sam siebie, sam siebie posiadać i o sobie stanowić. To jest „pionowa struktura wolności”, w której ja jestem panem samego siebie, a wybierając coś staję lepszy, gorszy, mniej czy bardziej dojrzały. Ostatecznie wolność jest po to, aby siebie dać drugiej osobie. Wielkość człowieka polega na tym, że staje się bardziej sobą w darze. Tak jak sam istnieje z daru, tak sam siebie spełnia w darze dla drugiej umiłowanej osoby.
czytaj całośćgrafika
JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ FILAREM


Jan Paweł II staje się trzecim, obok św. Wojciecha i św. Stanisława, filarem polskiej wiary, nadziei i miłości - mówił w poniedziałek w Gnieźnie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, nawiązując do beatyfikacji papieża-Polaka, która odbędzie się 1 maja.
W homilii metropolita krakowski nawiązał do spuścizny św. Wojciecha i św. Stanisława, biskupa krakowskiego, męczennika. Jak stwierdził, stanowią oni dwa filary, które poprzez wieki "podtrzymywały naszą wspólnotę wiary, nadziei i miłości, naszą polską tożsamość".
"Św. Stanisława, otrzymaliśmy w drugim tysiącleciu. Teraz, na początku trzeciego tysiąclecia otrzymujemy w darze błogosławionego Jana Pawła II, wielkiego papieża" "On też, 13 maja 1981 roku na Placu św. Piotra zaświadczył swoją krwią o Chrystusie. Dziś widzimy w nim patrona wolności, jedności i solidarności, a więc tych wartości i postaw, których tak bardzo potrzebuje Kościół i nasza ojczyzna. Janie Pawle II, ojcze solidarności, prowadź nas nadal do jedności, dla dobra naszej ojczyzny". czytaj całość
 
BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 1 MAJA 2011

(17 sierpnia 2002 r. Jan Paweł II zawierzył cały świat Miłosierdziu Bożemu)


grafika

DZIENNICZEK S. FAUSTYNY


Dz. 699
W pewnej chwili usłyszałam te słowa: Córko moja, mów światu całemu o niepojętym (138) miłosierdziu moim
. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko, co istnieje, wyszło z wnętrzności miłosierdzia mego. Każda dusza w stosunku do mnie rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie moje. Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności (139) moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego.
grafika

Papież był i jest postrzegany jako święty całego Kościoła, miał i ma realny wpływ na życie ludzi z całego świata, jestznany i kochany przez osoby wywodzące się z różnych narodowości i kultur, a nawet religii. Jego osoba jest ważna nie tylko dla katolików, ale również dla niektórych protestantów, prawosławnych, żydów, muzułmanów czy hinduistów.
Czas procesu beatyfikacyjnego, a potem kanonizacyjnego, jest szczególnym czasem poznawania przyszłego świętego. Warto zadać więc sobie kolejne pytanie (myślę, że ważniejsze od poprzedniego): Czy znam Jana Pawła II?
Czy pamiętam słowa, które do nas Polaków skierował?
Zanim stąd odejdę, proszę was... - abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, - abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy. Proszę was: - abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało, - abyście od Niego nigdy nie odstąpili, - abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On "wyzwala" człowieka, - abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest "największa", która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu.( Jan Paweł II)Krzyż, trzymany przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w 2005 roku, odwiedzi kilkanaście parafii archidiecezji poznańskiej. Krzyż Jana Pawła II będzie towarzyszył także uczestnikom Drogi Krzyżowej, która w czwartek po Środzie Popielcowej, 10 marca, przejdzie ulicami miasta Poznania.

Krzyż o wysokości 80 cm i szerokości 45 cm Jan Paweł II trzymał w Wielki Piątek, 25 marca 2005 roku, podczas Drogi Krzyżowej odprawianej przez kard. Josepha Ratzingera w rzymskim Koloseum. Jan Paweł II nie mógł już w niej uczestniczyć osobiście, ale brał w niej udział za pośrednictwem telewizji, trzymając w rękach krzyż. Papież umarł tydzień później, w sobotę, 2 kwietnia 2005 roku.
 

KIM DLA CIEBIE JEST JAN PAWEŁ II?
więcejPeregrynacja krzyża Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej

Tekst modlitwy o łaski za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.

Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych.
Amen.

Informacje o łaskach otrzymanych dzięki wstawiennictwu sługi Bożego Jana Pawła II można przesyłać (także po polsku) pod adresem:

Vicariato di Roma
Piazza Sana Giovanni in Laterano 6a
00184 Roma


lub pocztą elektroniczną:
 

 
 
 


W Twoim odpływie miłosierdzie
Tajemnicę Słowa
wiatr otwiera modlitwą
Góry - w dolinie serca
wodospady łez
do wiecznego miasta
Kwiecień w żałobie
rozkwita
oceanem miłości
Święty - na ustach świata
jesteś
i Twoja łódź
w głębi nieba
unosi Polskę

Stanislawa Łowińska - Cisza na palcachNasze wspomnienia wpisujemy w krąg naszych serc aby dać świadectwoSpotkanie O. Grzegorza BŁocha ofm z Janem Pawłem II - Watykan 1986r
LIST PASTERSKI ARCYBISKUPA POZNAŃSKIEGO PRZED BEATYFIKACJĄ JANA PAWŁA II

"Otwórzcie drzwi Chrystusowi!". List Pasterski Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego z okazji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II
Umiłowani Archidiecezjanie!

„Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski" - te słowa z dzisiejszej Ewangelii skłaniają nas do refleksji nad osobą i życiem Jana Pawła II. Przez prawie dwadzieścia siedem lat posługiwania piotrowego był on dla nas wszystkich i pozostaje nadal nauczycielem doskonałości, ponieważ był autentycznym świadkiem wiary w Tego, który powiedział o sobie: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem" (J 14, 6). Dzisiaj, w ramach przygotowania do jego beatyfikacji, zechciejmy przypomnieć sobie podstawowe kierunki nauczania Papieża Polaka, który uczył nas dróg doskonałości i który niedługo - dnia 1 maja br. - zostanie wyniesiony do chwały ołtarzy.
Czytaj całość…


grafika
HOMILIA BENEDYKTA XVI O BŁ. JANIE PAWLE II


Drodzy Bracia i Siostry,

Już sześć lat minęło od dnia, w którym zebraliśmy się na tym Placu, aby celebrować pogrzeb papieża Jana Pawła II. Ból utraty był głęboki, ale jeszcze większe było poczucie jakiejś ogromnej łaski, która otaczała Rzym i cały świat: łaski, która była owocem całego życia mojego ukochanego Poprzednika, a szczególnie jego świadectwa w cierpieniu. Już tamtego dnia czuliśmy unosząca się woń świętości, a Lud Boży na różne sposoby okazywał swoją cześć dla Jana Pawła II. Dlatego chciałem, aby - przy koniecznym poszanowaniu prawa Kościoła - jego proces beatyfikacyjny przebiegał w sposób możliwie najszybszy. I oto nadszedł oczekiwany dzień; przyszedł szybko, ponieważ tak podobało się Bogu: Jan Paweł II jest błogosławiony. czytaj całość
grafika
Dziękczynienie Bogu za beatyfikację JANA PAWŁA II


Klucz do tajemnicy Papieża Jana Pawła II kryje się w usłyszanym fragmencie Ewangelii (J 21,15-19). On nie szukał siebie, ale Boga ukrytego w dziejach ludzkości, narodów i każdego spotkanego człowieka. Wychodził od Boga i szedł do ludzi, którzy szukali sensu swojego życia, cierpienia, codziennych zmagań. I szedł od ludzi do Boga niosąc w swojej modlitwie bóle, smutki, ale i radości, nadzieje rodzin, małżeństw, społeczeństw, młodych dziewcząt i chłopców. Taki On był. W pełni ludzki, a zarazem promieniujący blaskiem nie z tego świata. Bóg zamknął Jego życie jak księgę miotaną wiatrem, w której strona po stronie przesuwają się godziny, dni i lata. Jan Paweł Wielki napisał piątą Ewangelię swoim życiem. Życiem, które wciąż fascynuje, zadziwia i zaprasza: „Pójdź za mną".

więcej

"Dziękujemy za Pasterza takiego jak On"

Dziękujemy Panu, że dał nam Papieża, który umiał nadać Kościołowi katolickiemu nie tylko powszechną perspektywę i autorytet moralny na płaszczyźnie światowej nigdy dotąd niespotykane, ale również, zwłaszcza przez obchody Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, wizję bardziej duchową, bardziej biblijną, bardziej skupioną na Słowie Bożym - powiedział watykański sekretarz stanu podczas homilii w trakcie mszy dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II, sprawowanej na Placu św. Piotra.czytaj całość


grafika
FATIMA: Cud słońca AD 2011?

Ponad 250 tys. osób przybyłych w piątek do Fatimy na uroczystości dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II mogło zobaczyć niecodzienne zjawisko: słońce otoczone różnokolorową obręczą. Wielu pielgrzymów interpretowało ten fenomen jako cud Jana Pawła II.
zobacz film na YouTubeDzień Papieski w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL

grafika
O ZWIĄZKACH JANA PAWŁA II Z KUL


Katolicki Uniwersytet Lubelski był miejscem i środowiskiem dorastania do świętości Karola Wojtyły –
przypomina w liście do wiernych na Wielkanoc rektor KUL ks. prof. Stanisław Wilk.

Pisząc o beatyfikacji Jana Pawła II, rektor KUL podkreśla, że przed wierzącymi nadal pozostaje „wysiłek głębszego odczytania jego niezwykle bogatego nauczania, w którym odsłaniając wielkość i kruchość ludzkiej kondycji, stale wskazywał na Jezusa Chrystusa”.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że to z Bożego zamysłu również Katolicki Uniwersytet Lubelski był miejscem i środowiskiem dorastania do świętości najpierw księdza profesora, a potem biskupa i kardynała Karola Wojtyły – od 1954 roku aż po jego wybór na Stolicę Piotrową”
– pisze ks. prof. Wilk.
czytaj całośćNIEZWYKŁY PROFESOR - Karol Wojtyła-Jan Paweł II