NAUKA I WIARA arrow Publikacje warte polecenia

Main Menu

NAUKA I WIARA
ŚWIAT POTRZEBUJE NASZEGO ŚWIADECTWA
KU POKRZEPIENIA SERC
KRÓLOWO POLSKI CHROŃ SWÓJ NARÓD
ŚWIAT POTRZEBUJE MIŁOŚCI
ŚWIAT POTRZEBUJE EUCHARYSTII
WIELKI DAR OD BOGA - OCZEKIWANIE
Home
BOŻE CIAŁO
Z Tobą Maryjo
Nasze Dziedzictwo Wiary i Kultury
WIELKANOC
ZNAJĄCY SEKRETY FATIMSKIE
WIELKI PROROK J.PAWEŁ II - PAPIEŻ
BÓG SIĘ RODZI
CZY MOŻNA POZOSTAĆ OBOJĘTNYM
Tajemnica Krzyża
W BLASKU MIŁOŚCI
ŚWIAT POTRZEBUJE NADZIEI
NIEPOKALANIE POCZĘTA
W BLASKU ŻŁÓBKA
KOŚCIÓŁ PRZEŚLADOWANY
BĄDŹMY APOSTOŁAMI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
MODLITWA ZAWIERZENIA
Przejście przez śmierć do nowego życia
Z DAWNA POLSKI TYŚ KRÓLOWĄ
W Blasku Chrystusowego Krzyża
W BLASKU BOSKOŚCI
W OBRONIE ROZUMU
GOŚCINNOŚĆ
CHRZEŚCIJAŃSKA ZBROJA
NA ADWENT
KIM JEST CZŁOWIEK?
FRANCISZEK-PAPIEŻ
PRZYRODA JEST MĄDRA
DLA DUCHA
Kultura, Media, Rankingi...
KOŚCIÓŁ
PANIE, ZOSTAŃ Z NAMI...
NAJŚWIĘTSZA EUCHARYSTIA
RÓŻANIEC TO SKARB
BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II
WIELKI PROROK J.PAWEŁ II - PAPIEŻ
SYMBOL SIŁY, SZLACHETNOŚCI I SŁAWY...
APEL DO NARODU POLSKIEGO
ANIOŁ PAŃSKI Z PAPIEŻEM
W TWOIM BLASKU
Benedykt Dziś O Kościele
Artykuły
DUCH ŚWIĘTY JEST DANY KOŚCIOŁOWI
KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA - KWC
WARTO PRZECZYTAĆ
RODZINA KOŚCIOŁEM DOMOWYM
SŁOWO NA KAŻDY DZIEŃ
OJCOWIE PUSTYNI
IKONA KOŚCIOŁA
ANIOŁ PAŃSKI Z PAPIEŻEM
CO DO ZMARTWYCHWSTANIA
W DUCHU I PRAWDZIE
Mater Ecclesiae
NIEMI ŚWIADKOWIE ZMARWYCHWSTANIA
Z DALEKIEJ JAPONII...
LIST DO MŁODYCH
LUDZKOŚĆ POTRZEBUJE NAWRÓCENIA
GDZIE BÓG PŁACZE....


Licznik strony:

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
http://www.blaskalleluja.pl, Powered by Joomla!; template provided by SG web hosting
Publikacje warte polecenia PDF Drukuj E-mail

DOBRE KSIĄŻKI SĄ LEKARSTWEM umysłu DLA-Demokryt
Gdyby ktoś Chciał sobie poczytać ... (Sw Benedykt)

Bierz i czytaj - Tolle et lege "(Św.Augustyn)

Dołącz do grona Miłośników Dobrej Książki!


Czytasz i wiesz więcej, czytasz i stajesz się mądrzejszy ...
Wiadomości o dobrej telewizji

Rzeczywistość przedstawiana na ekranie telewizora, Udając, opowiada, że tzw. normalne życie, tak naprawdę jest zapisem doświadczeń wąskiego środowiska twórców. Wszelkie patologie, problemy i komplikacje, ktore stały się udzialem rodzin autorów, scenarzystów, aktorów czy reżyserów, przenoszone sa na losy bohaterów popularnych seriali, tworząc przekłamany obraz świata

Jan Pospieszalski

Nie rozumiesz, co się wokół ciebie dzieje w świecie nauki, Polityki, kultury, w biznesie nawet w kościele?
Kliknij tutaj

Powstał serwis Miłośników Dobrej Książki, ktory promuje czytanie, zawiera informacje O tym, dlaczego warto czytać oraz art recenzje naprawdę dobrych książek. W dodatku serwis rozdaje za darmo polskie w Postaci elektronicznej.

Możesz je otrzymać Gdy dołączysz do 14.877 prenumeratorów darmowego Biuletynu Miłośników Dobrej Książki!
Dowiesz się więcej klikając w link. Na prawdę warto.


BIBLIOTEKA Wybranych Tekstów
Kliknij

Zamknięte "OCZY ŚWIATA"
czytaj
Negacja Boga negacja PRAWDY
czytaj

Czy świeckość Musi być diaboliczna?
czytaj

PRZYPATRZMY SIĘ POWOŁANIU NASZEMU
czytaj
"Każdy dzień Musi być nową próba dania odpowiedzi na miłość Chrystusa. Tylko wtedy życie ma sens" - uczy kandydat na Ołtarze ks. Blachnicki .- książki warte polecenia w wydawnictwiewięcej
Chrześcijańskie katakumby w Rzymie
Kliknij
Służba życiu i cywilizacji czy MIŁOŚCI cywilizacji śmierci?
czytaj dalej
O MASONERII
Kliknij tutaj
Karta Praw Pustych
Kliknij
MEDIA NIE SĄ WOLNE
Kliknij
AKTUALNOŚCI
BEDA O NICH SZUMIEĆC DębyCzytaj
Musimy się bronić, Gdy Kościół jest fałszywie oskarżany
czytaj
Niepokoje "prawdziwych katolików"
czytaj

Całun - Świadek MĘKI Jezusa Chrystusa
czytaj
Cudowne WYDARZENIA
czytaj

PRYWATNE OBJAWIENIA
czytajgrafika Kard. Christoph Schönborn o Medjugorju

Prawie zawsze Maryja ukazuje się dzieciom. Nie są to dzieci super uzdolnione, ani też niezwykle pobożne, lecz całkiem zwyczajne. Bernadeta nie potrafiła ani czytać, ani pisać, miała 14 lat. Podobnie rzecz się ma z Medjugorjem.
Po drugie: Maryja przekazuje swoje orędzia za pośrednictwem dzieci. Niektórych biskupów może to wprawiać w pewne zdziwienie. Dlaczego Matka Boża nie przychodzi do domu biskupa? Dlaczego udaje się na kamienistą górę, do groty obok strumienia, pojawia się w liściach drzewa lub krzaka jak w Fatimie? Przecież to takie niepraktyczne. I przekazuje swoje orędzia przez dzieci, bo widocznie dzieci są najmniej skomplikowane.

I trzeci element: Maryja ukazując się, ma swój program. W Fatimie ukazała się przed rewolucją w Rosji i przekazała orędzie dla tego kraju. W Lourdes ukazała się w momencie, w którym szczyt osiągnął racjonalizm. W Medjugorju ukazała się w czasach komunizmu, w czasie, w którym nie można było jeszcze przypuszczać, że Jugosławia się rozpadnie – w miejscu, w którym jeszcze żyli z sobą w zgodzie muzułmanie, katolicy i wyznawcy prawosławia. I ukazuje się nam jako „Królowa Pokoju”. Niemal dokładnie w dziesięć lat później rozpoczyna się pierwsza z czterech wojen na Bałkanach. Maryjne orędzie, to pokój przez pojednanie i modlitwę. To przecież jest bardzo wiarygodne. Moglibyśmy się jeszcze cofnąć dalej do Guadalupe w Meksyku, kiedy zaczął się hiszpański podbój Ameryki. Matka Boża ukazała się tam Indianinowi. Ten człowiek musiał pójść do biskupa i powiedzieć mu co ma zrobić. To samo można zaobserwować w innych wielkich sanktuariach maryjnych: przybywają rzesze ludzi i to miejsce staje się centrum pokoju i inkulturacji. Sądzę, że teolodzy powinni dokładnie przestudiować gramatykę, „syntax” objawień maryjnych i w tym kontekście spojrzeć na cały fenomen Medjugorja.
W Medjugorje nieustannie trwają modlitwy o pokój. Ale w Bośni i Hercegowinie, gdzie Chorwaci i katolicy stanowią najmniejsze grupy ludności, nadal istnieje wiele problemów więcej
czytaj
Milito pro Christo - Walczę dla Chrystusa
czytaj
APEL O SOLIDARNOŚĆ --
czytaj
Nie lękajmy się!

Nie bać się kreatywnej wierności Bożym planom
czytaj
Antysemityzm w Polsce na przesąd i zabobon
czytaj
Gross nie Może decydować o Przyszłości
czytaj
O prawdę i godność w mediach
czytaj
LIST OTWARTY - kto kogo wypędzał

CZYTAJ

Agresja 17 września - czytaj

Apokalipsa - co powinieneś wiedzieć o zagrożeniach duchowych ...

NOWE CZASY - PLAN ZNISZCZENIA Kościoła Katolickiego

Szatan - wróg nr 1

Plan Zniszczenia Kościoła ... czytaj


Brama KL Auschwitz I w okupowanej przez Niemców Polsce
Chodziło o kompromitację Polski
(kradzież historycznego szyldu z napisem "Arbeit macht frei" z bramy byłego hitlerowskiego obozu Auschwitz I; przeszłość, która jest niszczona wraca)
- Wybrane Homilie Arcybiskupa Metropolity


List rektora KUL na Boże Narodzenie 2008, Aktulności

Rektor KUL: Prawda i zaufanie Potrzebne do budowania Ojczyzny


Nieoficjalna Strona Ksiedza Piotra Natanka


Za czasów króla Zygmunta III waży żył w Neapolu sławny ze swej świętości Jezuita, o. Juliusz Mancinelli. Odznaczał się szczególnym nabożeństwem do Niepokalanej i polskich świętych. 14 sierpnia 1608 r. w Wigilie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ukázala mu się Maryja z Dzieciątkiem Jezus. U jej stóp klęczał św. Stanisława Kostki, O. Juliusz nigdy nie widział Matki Bożej w tak wielkim majestacie. Pragnął pozdrowić Tytułem takim Ja, Jakim jeszcze nikt jej nie uczcił. Wtedy Maryja powiedziała: Dlaczego nie nazywasz mnie Królowa Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla Niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do mnie Jego plona Synowie. W krótkim potem Czasie, przełożonych swych za pozwoleniem, objawienie zbadali nie Którzy, o. Mancinelii przekazał tę wiadomość Radosna ks. Piot-rowi Skardze i jezuitom w Polsce. Oni z Kolei donieśli O TYM królowi.O. Juliusz Miał już 72 lata, kiedy objawiła mu się Matka Boża, Lecz pomimo swego podeszłego wieku postanowił odwiedzić ten kraj, ktory umiłowała Szczególnie Maryja. Wybrał się więc piechota do Polski. 8 maja 1610 r. doszedł do Krakowa, gdzie byl witany entuzjastycznie przez króla i wszystkie stany. Swoje pierwsze kroki skierował do Katedry Wawelskiej. Tutaj ponownie ukázala mu się Maryja w wielkim majestacie i powiedziała: Ja jestem Królowa Polski. Jestem Matka Tego Narodu, ktory jest mi bardzo drogi Więc nie wstawiaj się za nim Mnie io pomyślność tej ziemi Blagaj Mnie nieustannie, a Ja będę ci zawsze, tak jak teraz miłosierną.Na pamiątkę tego wydarzenia mieszkańcy umieścili Krakowa na wieży kościoła Mariackiego koronę. Kiedy w 1655 roku w granice Polski wdarli się Szwedzi, opuszczony król Musiał uciekać poza granice Kraju, zrozpaczeni Biskupi pisali do papieża: "Zginęliśmy, jesli Bóg nie zlituje się nad nami". Wtedy Ojciec Święty Aleksander VII, Powołując się na objawienie o. Juliusza Mancinelli odpowiedział: "Nie, uratuje Została Maryja, czy pani Polski. Jej poświęćcie się. Jej oficjalnie ofiarujcie. Ją ogłoście Królowa, przecież sama tego chciała". Król Jan Kazimierz, stosując się do rady papieża, 1 kwietnia 1656 r. złożył uroczysty ślub, ogłaszając Maryję Królowa Polski.Od tej chwili Matka Boża wzięła losy naszego narodu w dłonie Swoje. Ocaliła Polskę nie tylko od szwedzkiego potopu, Lecz wiele razy nam okazywała Swoją potęgę i miłosierdzie. Nuncjusz apostolski Pignatelli, późniejszy papież Innocenty XII powiedział do hetmana Stanisława Jabłonowskiego: "Szczęśliwe narody, ktore Mają taka historię, jak Polska, szczęśliwszego od was nie widzę Państwa, gdyż WAM Jedynym zechciała być Królowa Maryja, aby zaszczyt nad jest zaszczyty i szczęście niewymowne; obyście się tylko zrozumieli sami ". (Ks. Natanek-rekolekcje Patriotyczne - fragment)

VARIA

Wiara i rozum (Fides et ratio) sa jak dwa skrzydła, na KTÓRYCH duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim Sercu pragnienie poznania prawdy, ostatecznym Którego celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mögl Także dotrzeć do pełnej prawdy o sobie (por. Wj 33, 18; Ps 27 [26], 8 -- - - - - - - - - - - - - - 9, 63 [62], 2-3; J 14, 8; 1 J 3, 2).BENE SCIT QUI BENE DISTINQUIT
( "Dobra wiedzę ma ten, kto dobrze rozróżnia.
- Przysłowie łacińskie

Ewolucja ale jaka? - Tekst Czytaj
Tekst oryginalny Kliknij
(Grzegorz Bernard Bloch OFM)

EKOLOGIA - ŚW.FRANCISZEK - Religia
Tekst oryginalny G. B. Bloch OFM - kliknij


W Malezji w imię Allaha płoną kościoły. W Egipcie Boże Narodzenie naznaczyła krew Koptów. Wietnamska policja skatowała wiernych, którzy bronili krzyża. Biskupi Senegalu otrzymują listy z groźbami śmierci. Nowy rok przyniósł nowe ataki na chrześcijan - więcej