Main Menu

NAUKA I WIARA
ŚWIAT POTRZEBUJE NASZEGO ŚWIADECTWA
KRÓLOWO POLSKI CHROŃ SWÓJ NARÓD
ŚWIAT POTRZEBUJE MIŁOŚCI
ŚWIAT POTRZEBUJE EUCHARYSTII
Home
BÓG SIĘ RODZI
W BLASKU ŻŁÓBKA
KU POKRZEPIENIA SERC
WIELKANOC
WIELKI DAR OD BOGA - OCZEKIWANIE
BOŻE CIAŁO
Nasze Dziedzictwo Wiary i Kultury
Z Tobą Maryjo
ZNAJĄCY SEKRETY FATIMSKIE
WIELKI PROROK J.PAWEŁ II - PAPIEŻ
CZY MOŻNA POZOSTAĆ OBOJĘTNYM
Tajemnica Krzyża
W BLASKU MIŁOŚCI
ŚWIAT POTRZEBUJE NADZIEI
NIEPOKALANIE POCZĘTA
KOŚCIÓŁ PRZEŚLADOWANY
BĄDŹMY APOSTOŁAMI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
MODLITWA ZAWIERZENIA
Przejście przez śmierć do nowego życia
Z DAWNA POLSKI TYŚ KRÓLOWĄ
W Blasku Chrystusowego Krzyża
W BLASKU BOSKOŚCI
W OBRONIE ROZUMU
GOŚCINNOŚĆ
CHRZEŚCIJAŃSKA ZBROJA
NA ADWENT
KIM JEST CZŁOWIEK?
FRANCISZEK-PAPIEŻ
PRZYRODA JEST MĄDRA
DLA DUCHA
Kultura, Media, Rankingi...
KOŚCIÓŁ
PANIE, ZOSTAŃ Z NAMI...
NAJŚWIĘTSZA EUCHARYSTIA
RÓŻANIEC TO SKARB
BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II
WIELKI PROROK J.PAWEŁ II - PAPIEŻ
SYMBOL SIŁY, SZLACHETNOŚCI I SŁAWY...
APEL DO NARODU POLSKIEGO
ANIOŁ PAŃSKI Z PAPIEŻEM
W TWOIM BLASKU
Benedykt Dziś O Kościele
Artykuły
DUCH ŚWIĘTY JEST DANY KOŚCIOŁOWI
KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA - KWC
WARTO PRZECZYTAĆ
RODZINA KOŚCIOŁEM DOMOWYM
SŁOWO NA KAŻDY DZIEŃ
OJCOWIE PUSTYNI
IKONA KOŚCIOŁA
ANIOŁ PAŃSKI Z PAPIEŻEM
CO DO ZMARTWYCHWSTANIA
W DUCHU I PRAWDZIE
Mater Ecclesiae
NIEMI ŚWIADKOWIE ZMARWYCHWSTANIA
Z DALEKIEJ JAPONII...
LIST DO MŁODYCH
LUDZKOŚĆ POTRZEBUJE NAWRÓCENIA
GDZIE BÓG PŁACZE....


Licznik strony:

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
http://www.blaskalleluja.pl, Powered by Joomla!; template provided by SG web hosting
Znający sekrety fatimskie PDF Drukuj E-mail
JAN PAWEŁ II WIELKI PROROK DLA NAS - POLAKÓW

WIELKI PROROK - PAPIEŻ JAN PAWEŁ II
WIELKI CZŁOWIEK - NAJWIĘKSZY Z POLAKÓW - PATRIOTA
WIELKI PROROK III TYSIĄCLECIA
- znający sekrety fatimskie, mający charyzmat odczytywania znaków czasu...Pod koniec XX wieku i na progu trzeciego tysiaclecia Pan Bóg daje nam wielkiego proroka i świadka Jezusa Chrystusa.
Jan Paweł II
staje przed nami jako świadek i nauczyciel. Daje nam na co dzień świadectwo wiary i nadziei.
Współczesny człowiek nie może mówić, że Bóg go opuścił i nie wiadomo jak żyć. Jan Paweł II nieustannie wskazywał jak żyć, co jest sensem ludzkiego bytowania i jak w pełni przeżywać swoje człowieczeństwo.

W specjalnej encyklice VERITATIS SPLENDOR z dnia 6 sierpnia 1993 roku nasz Wielki Orędownik Prawdy - papież Jan Paweł II napisał:
Blask prawdy jaśnieje we wszystkich dziełach Stwórcy, w szczególny zaś sposób w człowieku.


Zachłystujemy się różnymi wolnościami, nie zdając sobie sprawy, że prawdziwa wolność istnieje tylko w połączeniu z prawdą /.../ Przychodzi czas na to, ażeby blask tej prawdy zaczął rozjaśniać na nowo mrok ludzkiej egzystencji.
(Papież J.Paweł II)


Serce człowieka to przepaść, w której
Rodzą się czasem plany niezłomnej nienawiści,
Zdolne w jednym momencie zburzyć
Spokojne i pracowite życie całego narodu.
(Jan Paweł II)


KIM JEST DLA CIEBIE ?


"Musicie być mocni. Drodzy Bracia i Siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów. Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia i nie dozwala zasmucać Ducha Świętego! Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć... Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest..."
(J.Paweł II, Kraków, 10 czerwca 1979)Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je.
Jeżeli na progu trzeciego tysiąclecia pytamy o kształt czasów, które nadchodzą, to równocześnie nie możemy unikać pytania o fundament, jaki kładziemy pod tę budowlę, jaką podejmą następne pokolenia. Trzeba aby nowe pokolenie było roztropnym budowniczym przyszłości. A roztropny budowniczy to ten, który słucha słów Chrystusa i wypełnia je.
Te słowa Chrystusa od dnia zesłania Ducha św. Kościół przechowuje jako najcenniejszy skarb. Zapisane na kartach Ewangelii przetrwały do naszych czasów. DZIŚ NA NAS SPOCZYWA ODPOWIEDZIALNOŚĆ za to aby zostały przekazane przyszłym pokoleniom NIE JAKO MARTWA LITERA PRAWA, ale jako ŻYWE ŹRÓDŁO POZNANIA PRAWDY O BOGU I O CZŁOWIEKU - ŹRÓDŁO PRAWDZIWEJ MĄDROŚCI. W TYM kontekście szczególnej aktualności nabiera soborowa zachęta, skierowana do wszystkich wiernych, by przez częste czytanie Pisma św. nabywali "wzniosłego poznania Jezusa Chrystusa" (FLP 3, 9).
"Nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa" (św. Hieronim)
(Dei Verbum, 25)
(...)
Jan Paweł II - Pelplin 1999 r.


Jednakże do takiego zwycięstwa powołany jest każdy człowiek. I powołany jest każdy Polak, który wpatruje się w przykłady swoich świętych i błogosławionych [...]. Proszę was, abyście te słabości, grzechy, wady, sytuacje, nazywali po imieniu. Abyście z nimi wciąż się zmagali. Abyście nie pozwolili się pochłonąć fali demoralizacji i zobojętnienia, i upadku ducha".

(J.Paweł II - Kraków, 22 czerwca 1983 r.)Spoczywa na was wielka odpowiedzialność - za rozwój wiary, za zbawienie współczesnego człowieka i za losy Kościoła w nowym tysiącleciu.

 

Dlatego za św. Pawłem proszę was, bracia i siostry: zdrowe zasady miejcie za wzorzec w wierze i miłości w Chrystusie Jezusie. Dobrego depozytu strzeżcie z pomocą Ducha Świętego, który w was mieszka" / por.2 Tm 1,13-14 /.WNIEŚCIE GO
W III TYSIĄCLECIE
CHRZEŚCIJAŃSTWA Z DUMĄ
I POKORĄ"


(J.Paweł II - Kraków - 15 czerwca 1999r.)(...) nadzieję na mniej mroczną przyszłość może w nas wzbudzić jedynie interwencja z Wysoka
( Jan Paweł II - Watykan -16.10.2002 )
ZOSTAWIŁ NAM TESTAMENT, PRZESŁANIE I WIELKIE ZADANIE DO WYPEŁNIENIA

WYPEŁNIĆ TESTAMENT -
Jan Paweł II w Polsce


NAJWAŻNIEJSZE PRZESŁANIE DO POLAKÓWI wołam ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja - Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:
Niech zstąpi Duch Twój!
Niech zstąpi Duch Twój!
I odnowi oblicze ziemi.
Tej Ziemi!

(Jan Paweł II, Warszawa, 2 czerwca 1979 r.)
czytaj dalejDo prorockich wypowiedzi Sługi Bożego Jana Pawła II

Więcej - Jezus Chrystus źródłem nadziei dla EuropyJ.Paweł II 15 czerwca 1999r. w Krakowie powiedział:

"[Zwracając wzrok ku sanktuarium w Łagiewnikach mówię wam]:

przekażcie przyszłym pokoleniom orędzie Bożego Miłosierdzia, które upodobało sobie to miasto, aby objawić się światu. U końca XX wieku świat zdaje się potrzebować tego orędzia bardziej niż kiedykolwiek."

 

NIEŚCIE JE W NOWE CZASY JAKO ZACZYN NADZIEI I RĘKOJMIĘ ZBAWIENIA.


MIŁOSIERNY BOŻE,WSPIERAJ SWĄ ŁASKĄ TWÓJ LUD NA TEJ ZIEMI. UCZYŃ DZIECI TEGO KOŚCIOŁA POKOLENIEM ŚWIADKÓW NA PRZYSZŁE WIEKI. SPRAW, ABY W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO KOŚCIÓŁ W KRAKOWIE I W CAŁEJ OJCZYŹNIE KONTYNUOWAŁ DZIEŁO UŚWIĘCANIA, JAKIE MU ZAWIERZYŁEŚ PRZED TYSIĄCEM LAT

/ Kraków 15 czerwca 1999r. /W PARLAMENCIE RP - 1999
Polska ma pełne prawo, aby uczestniczyć w ogólnym procesie postępu i rozwoju świata, zwłaszcza Europy. Integracja Polski z Unią Europejską jest od samego początku wspierana przez Stolicę Apostolską. Doświadczenie dziejowe, jakie posiada Naród polski, jego bogactwo duchowe i kulturowe mogą skutecznie przyczynić się do ogólnego dobra całej rodziny ludzkiej, zwłaszcza do umocnienia pokoju i bezpieczeństwa w Europie. (Jan Paweł II podczas przemówienia w Parlamencie RP, 1999)

"Stając się członkiem WSPÓLNOTY EUROPEJSKIEJ,

RZECZPOSPOLITA POLSKA nie może tracić niczego ze swych dóbr materialnych i duchowych, których za cenę krwi broniły pokolenia naszych przodków" - Jan Paweł IIPamiętajmy:

"Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem!".
(A. Mickiewicz)

(...) Nauka bowiem krzyża, która jest głupstwem dla świata, dla nas jest mocą Bożą (...) (por. 1 Kor 1,18). Rozumieli to dobrze mieszkańcy Podhala. I kiedy kończył się wiek XIX, a rozpoczynał się współczesny, ojcowi wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Rzec można, że ten jubileuszowy krzyż patrzy w stronę Zakopanego i Krakowa, i dalej: w kierunku Warszawy i Gdańska. Ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk. Chcieli wasi ojcowie, aby krzyż królował w szczególny sposób w tym pięknym zakątku Polski. I tak się też stało. To wasze miasto rozłożyło się, rzec można, u stóp krzyża, żyje i rozwija się w jego zasięgu - Zakopane i Podhale. Mówią o tym przydrożne kapliczki pięknie rzeźbione i z troską pielęgnowane. Chrystus towarzyszy wam w codziennej pracy i na szlakach górskich wędrówek".
(Jan Paweł II, Zakopane, 6 czerwca 1997 r.)"Silny i dobry człowiek jest jak drzewo, dające cień spieczonej ziemi lub jak skała udzielająca schronienia w czasie burzy"

MUSIMY BRONIĆ NASZYCH CHRZEŚCIJAŃSKICH WARTOŚCI
czytaj

 LUDOWE, POLSKIE KAPLICZKI czytaj dalej

To stały element krajobrazu prawie całej Polski.

POD TYM ZNAKIEM ZWYCIĘŻYSZ


„Tam gdzie stawia się krzyż, powstaje znak, że dotarła już Dobra Nowina o zbawieniu człowieka przez Miłość. Tam gdzie stawia się krzyż, powstaje znak, że rozpoczyna się ewangelizacja. Niegdyś ojcowie nasi na różnych miejscach polskiej ziemi stawiali krzyże na znak, że dotarła już do nich Ewangelia, że rozpoczęła się ewangelizacja - i że trwa nienaruszona... Krzyż trwa, choć zmienia się świat...”. (Jan Paweł II, z 9 czerwca 1979 roku u Ojców Cystersów, Kraków - Mogiła).Najstarsza warmińska kapliczka z 1601 roku i w Dobrągu koło Barczewa.
W przeciwieństwie do Prus Książęcych, Warmia nie została objęta reformacją, lecz pozostała katolicka. Zawdzięcza temu dużą liczbę zachowanych do dziś kapliczek - około 1600. 50 kapliczek wybudowano w 18-tym wieku. Przeważająca większość jednak powstała w drugiej połowie 19-go i na początku 20-go wieku.
Kapliczki były budowane na znak wdzięczności, w związku z końcem wojny lub przetrwania epidemii. Były też formą wyrażania prośby o uchronienie przed nieszczęściem. Częściowo spełniały funkcje brakujących w okolicy kościołów. Fundatorami były najczęściej gminy wiejskie lub osoby prywatne
"Piękno tej ziemi skłania do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń"
JP II, 12 czerwca 1999"POLSKIE STARE DĘBY - Rogalin
fot.Jędrzej Tęczyński

"Silny i dobry człowiek jest jak drzewo, dające cień spieczonej ziemi lub jak skała udzielająca schronienia w czasie burzy"

należy niewątpliwie homilia wygłoszona w katedrze gnieźnieńskiej dnia 3 czerwca 1979 r., zwłaszcza słowa: Czyż Chrystus tego nie chce, czy Duch Święty tego nie rozrządza, ażeby ten Papież-Polak, Papież-Słowianin, właśnie teraz odsłonił duchową jedność chrześcijańskiej Europy, na którą składają się dwie wielkie tradycje: Zachodu i Wschodu (...). Tak. Chrystus tego chce. Duch Święty tak rozrządza, ażeby to zostało powiedziane teraz, tutaj, w Gnieźnie, na ziemi piastowskiej, w Polsce, przy relikwiach św. Wojciecha i św. Stanisława, wobec wizerunku Bogurodzicy, Pani Jasnogórskiej i Matki Kościoła. Z wypowiedzi tej wynika, iż Opatrzność sprawiła, że wybór Papieża-Słowianina miał wielkie znaczenie dla zjednoczenia Europy.

Wstrząsnać sumieniami chrześcijan
czytaj


Chciałbym, abyście w symbolu tej świecy zanieśli Chrystusa do waszych wspólnot i do całej naszej Ojczyzny. To światło świeci już na naszej ziemi od tysiąca z górą lat. Trzeba, aby dzisiaj świeciło nowym blaskiem, który się zapala w waszych wspólnotach, waszych rekolekcjach, waszych oazach i na pewno w szczególny sposób w rzymskiej oazie, która jest bez precedensu w dziejach Ruchu Światło-Życie na naszej ziemi polskiej, ale ufam, że będzie precedensem.
Jan Paweł II, 17 VIII 1979


RUCH ŚWIATŁO - ŻYCIE - ALLELUJA
czytaj


WIELKI PROROK DLA NAS - POLAKÓW

czytaj

Wyrażam radość, że obecne pielgrzymowanie rozpoczyna się w Gdańsku, w mieście, które weszło na zawsze w dzieje Polski, Europy, a chyba także i świata. Tutaj bowiem w sposób szczególny dał się słyszeć głos sumień wołających o poszanowanie godności człowieka, zwłaszcza człowieka pracy, głos wołający o wolność, o sprawiedliwość i międzyludzką solidarność.- J.Paweł II- Gdańsk 1999 r.

Zanim stąd odejdę, proszę was...
- abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili,
- abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.
Proszę was:
- abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości,
abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego,
u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało,
- abyście od Niego nigdy nie odstąpili,
- abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha,
do której On "wyzwala" człowieka,
- abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest "największa",
która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie
nie ma ani korzenia, ani sensu.

Jan Paweł IITESTAMENT JANA PAWŁA II

czytaj

 

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 


Czytaj dalejODCHODZIŁ W BLASKU ZMARTWYCHWSTANIA
czytaj...życie zmienia się, ale się nie kończy


Jan Paweł II odszedł do domu Ojca. Jego cierpienie wypełniło się i mógł połączyć się z Chrystusem w chwale. Pozostały jego słowa, zdjęcia i krzyż. Krzyż Papieski, bo tak o nim mówią, ci którzy go oglądają, dotykają, a przede wszystkim modlą się przy nim.

Zamyślenia i refleksje, zobowiązania:NIE LĘKAJCIE SIĘ !


(...) W modlitwie różańcowej Maryja modli się za nas i z nami.
W tej modlitwie jednoczymy się z Nią podobnie jak Apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku po Wniebowstąpieniu. (...)
( J.Paweł II )


ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE Z JANEM PAWŁEM II
czytajW przesłaniach Jana Pawła II, najwyższego autorytetu moralnego dzisiejszego świata, lekarza dusz wszystkich ludzi, proroka trzeciego tysiąclecia, każdy człowiek wierzący czy poszukujący Boga, dziecko, młody i dorosły, może znaleźć dla siebie coś bardzo ważnego, niepowtarzalnego, co nada nowy wymiar jego życiu./czyt.Misztal Henryk, Mówią święci, Lublin-Sandomierz 1999 /

SANTO SUBITO - Wysłuchaj nas Panie !
czytaj dalej


Rozwiń || Zwiń
NIE USTAWAJCIE W MODLITWIE !
J. Paweł II, Kalwaria Zebrzydowska, 7 czerwca 1979 r.:

Trzeba się zawsze modlić, a nigdy nie ustawać (por. Łk 18, 1) - powiedział Pan Jezus. Módlcie się i kształtujcie poprzez modlitwę swoje życie. "Nie samym chlebem żyje człowiek" (Mt 4, 4) i nie samą doczesnością, i nie tylko poprzez zaspokajanie doczesnych - materialnych potrzeb, ambicji, pożądań, człowiek jest człowiekiem... "Nie samym chlebem żyje człowiek, ale wszelkim słowem, które pochodzi z ust Bożych". Jeśli mamy żyć tym słowem, słowem Bożym, trzeba "nie ustawać w modlitwie!". Może to być nawet modlitwa bez słów.


Panie Jezu, Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wraz z miriadami miriad duchów anielskich i ze wszystkimi ludźmi na ziemi wysławiamy Ciebie i prosimy, abyś również nam pozwolił dołączyć się do tej wielkiej wspólnoty śpiewającej wieczne Alleluja. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Niech z tego miejsca do Wszystkich, którzy mnie słuchają tutaj albo gdziekolwiek, przemówi proste i zasadnicze papieskie wezwanie do modlitwy. A jest to wezwanie najważniejsze. Najistotniejsze orędzie!

Św. Jan Chryzostom:
Nic nie jest tak ważne jak modlitwa; sprawia ona, że to, co niemożliwe, staje się możliwe; to, co trudne, staje się łatwe. Jest niemożliwe, aby grzeszył człowiek, który się modli.

Św. Maksymilian:
Modlitwa jest najważniejszą naszą czynnością. Modlitwa to zapoznany, a jednak najpotężniejszy środek do przywrócenia pokoju w duszach, do dania im szczęścia, zbliżenia ich do miłości Bożej. Modlitwa odradza świat. Modlitwa jest warunkiem nieodzownym odrodzenia i życia każdej duszy.
Św. Alfons M. Liguori:
Kto się modli, z pewnością się zbawia; kto się nie modli, z pewnością się potępia.


MODLITWA POWSZECHNA

Z wszystkimi, którzy potrzebują chleba powszedniego, a jeszcze bardziej mocy, którą daje Chleb Eucharystyczny, prośmy Zmartwychwstałego Pana, aby zaspokoił wszystkie pragnienia naszych serc.
1. Módlmy się za Kościół św., aby nigdy nie opuszczał Wieczernika, w którym Chrystus ustanowił świętą Eucharystię, i w którym po swoim zmartwychwstaniu spotyka się z uczniami.
2.Módlmy się za Ojca św. Benedykta XVI, aby wierni starali się jak najgłębiej zrozumieć naukę zawartą w Adhortacji Apostolskiej: „Sacramentum Caritatis”.
3.Módlmy się za wszystkich katolików, aby w tym czasie paschalnym jak najczęściej jednoczyli się z Chrystusem Zmartwychwstałym, przyjmując jak najczęściej komunię św. wielkanocną.Musicie być dobrzy jak chleb, który leży na stole i wszystkich nasyci - Jan Paweł II 
POMNIK BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
zobacz

Baranowo k/Poznania

Pomnik - wotum dziękczynienia parafian za pontyfikat J.Pawła II -


(Kilka słów od projektanta pomnika
i o spotkaniach modlitewnych...
każdego 2 i 16 dnia miesiąca o godz.21:00 do 21:37 modlimy się pod pomnikiem wspólnie z naszym Proboszczem parafii

inż. Jerzy Zygarłowski)


MEDJUGORJE I JAN PAWEŁ II
czytaj
WIELKI PROROK POWSTAŁ MIĘDZY NAMI
czytaj


PAPIEŻ W OGNIUzobacz

- niezwykły znak na Matysce pow.żywiecki - w trakcie uroczystości w drugą rocznicę odejścia J.Pawła II
fot.Grzegorz Łukasik
2 kwietnia 2007, godz.21:37WARTO PRZECZYTAĆ ABY WIEDZIEĆ

NOWA EWANGELIZACJA WG J.PAWŁA II
czytaj

STAROŻYTNE PODSTAWY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ WIZJI EUROPY JANA PAWŁA II
czytaj
WIZJA ZJEDNOCZONEJ EUROPY W NAUCZANIU JANA PAWŁA II
czytaj
DZIEJOWA MISJA JANA PAWŁA II
czytaj
SANKTUARIA JANA PAWŁA II
czytaj
OSTATNI DOKUMENT J.PAWŁA II
czytaj
OSTATNIE PRZESŁANIE J.PAWŁA II
czytaj

NIEPUBLIKOWANY RĘKOPIS MODLITWY JANA PAWŁII
czytaj

Rozwiń || Zwiń
"TOTUS TUUS"
- te słowa św. Ludwika Marii Grignon de Montfort z XVII-wiecznego "Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" stały się wymowną dewizą całego pontyfikatu Jana Pawła II - Papieża, który stale mówił i pisał o Maryi, Matce naszego zawierzenia.
„Totus Tuus ego sum et omnia mea Tua sunt. Accipio Te in mea omnia
Jestem cały Twój i wszystko, co posiadam, należy do Ciebie. Ciebie przyjmuję we wszystkim, co moje! Totus Tuus
W górnej części jednej ze ścian Pałacu Apostolskiego polecił umieścić wizerunek Matki Najświętszej. To kolorowa mozaika przedstawiająca Maryję z Dzieciątkiem. Obraz został podpisany czterema łacińskimi słowami:
"Mater Ecclesiae Totus Tuus"
("Matka Kościoła Cały Twój")

Stanowią one podwójne wyznanie Papieża: mówią o Jego wdzięczności za opiekę, jaką Maryja otoczyła go 13 maja 1981 r., i przyzywają tej potężnej opieki Maryi nad Kościołem. To także wskazanie drogi - do nieba przez całkowite zawierzenie Maryi! "Oprawie tego pięknego placu brakowało wizerunku, który by przypominał, również w sposób widzialny, obecność Tej, którą Kościół czci jako Matkę" - powiedział Papież w dniu poświęcenia tej mozaiki 8 grudnia 1981 r. I dodał, że ufa, iż zechce Ona z nieustanną troską opiekować się ludźmi, jak opiekowała się nim w dniu zamachu na jego życie,
"pozwalając także naszemu pokoleniu doświadczyć niezwyciężonej mocy Jej macierzyńskiej opieki"
- w Znaku Niezawodnej Nadziei.
Jan Paweł II oddał pod opiekę Maryi swoją misję następcy św. Piotra. Umieścił duże pod lewym ramieniem krzyża już w swoim herbie biskupim, który stał się jego herbem papieskim, a jego dewiza brzmi:


Papież często mówił i pisał o Maryi - Matce Kościoła. Poświęcił Jej encyklikę Redemptoris Mater, ogłoszoną w Rzymie 25 marca 1987 roku, w dziewiątym roku pontyfikatu.

Podczas wielu podróży przez kontynenty Ojciec Święty zawsze przybywał do bardziej lub mniej znanych sanktuariów maryjnych. Tym samym połączył niewidzialną nicią poszczególne etapy swoich papieskich podróży na różnych kontynentach, tak jakby przez cały czas odczuwał u swego boku obecność Matki Bożej i Jej wędrówkę wśród ludzi naszych czasów. Ta niewidzialna nić łączy w szczególny sposób polskie sanktuaria maryjne, które odwiedzał Ojciec Święty, pozostawiając w nich swoje przesłanie. czytaj dalej kliknij tutaj


Przed obrazem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w wadowickim kościele parafialnym Karol Wojtyła modlił się jako dziecko. Ukoronował go 16 czerwca 1999 roku, podczas pobytu w rodzinnym mieście.
W duchowym dziedzictwie testamentowym Jan Paweł II napisał:
„W tych samych rękach Matczynych zostawiam wszystko i Wszystkich, z którymi związało mnie moje życie i moje powołanie. W tych rękach zostawiam nade wszystko Kościół, a także mój Naród i całą ludzkość”.
Czytając Testament Jana Pawła II...
więcej

MARYJO KRÓLOWO POLSKI


JESTEM PRZY TOBIE
PAMIĘTAM
CZUWAM

Codziennie o godz. 21:00, wpatrzeni w oblicze Czarnej Madonny łączmy się duchowo z naszą Stolicą Mądrości, w Apelu Jasnogórskim./ tak jak Sługa Boży Jan Paweł II /
"(...)W szczególny sposób umiłował tę modlitwę apelową. Była dla niego okazją dla wygłaszania wielkich apeli do nas, zwłaszcza do ludzi młodych. Było to żarliwe wołanie o dobre sumienie Polaków" - przypomniał abp Nowak.Zaznaczył m.in., że to właśnie polski papież w 1979 r. nazwał w częstochowskiem sanktuarium Apel Jasnogórski "modlitwą polskich serc".

Dar Jana Pawła II dla Matki Boskiej Jasnogórskiej


korona dla Matki Bożej


korona dla Jezusa

Podczas uroczystości 3 maja wierni po raz pierwszy zobaczyli korony, które Jan Paweł II dzień przed śmiercią pobłogosławił i przekazał na Jasną Górę dla Matki Boskiej Częstochowskiej.
czytaj dalej


Pontyfikat J.Pawła II - znak świadectwa po zmartwychwstaniu Chrystusa /Benedykt XVI/


Rozwiń || Zwiń

W BLASKU PRAWDY

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Chrystus Zmartwychwstał !

Niech ta prawda towarzyszy nam każdego dnia, abyśmy uwierzyli, że Ten, którego ukrzyżowano, żyje, działa i pragnie nas prowadzić do Ojca.
On jest Drogą, Prawdą i Życiem!
... spotkanie tego Wielkiego Dnia z zapalonym ogniem paschalnym.
Zapaliliśmy od tego ognia świecę
ŚWIATŁO CHRYSTUSA
i przy niej proklamowaliśmy chwałę tego Zmartwychwstania w śpiewie Exsullet.
CHRYSTE, SYNU BOGA ŻYWEGO !
jesteśmy tutaj, my TWÓJ KOŚCIÓŁ; CIAŁO z TWOJEGO CIAŁA i TWOJEJ KRWI
jesteśmy tutaj, czuwamy. Jesteśmy TWOIM CIAŁEM i jesteśmy TWOIM LUDEM.
Jest nas wielu. Gromadzimy się na wielu miejscach ziemi. Jest nas wielu a wszystkich nas łączy jedna WIARA, zrodzona z TWOJEJ PASCHY, z TWEGO PRZEJŚCIA przez ŚMIERĆ do ŻYCIA NOWEGO,
które nosimy w sobie, jaką tylko TY
dać możesz ludzkiemu sercu;
TY, ZMARTWYCHWSTAŁY, TY, nasza PASCHA !
Zwiastuję wam wielkanocne

ALLELUJA ; CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ
( Sługa Boży Jan Paweł II )
>

MODLITWA ZA OJCZYZNĘ


Wszystkim moim rodakom przynoszę dziś przesłanie nadziei płynące z Dobrej Nowiny, że Bóg bogaty w miłosierdzie w Chrystusie objawia każdego dnia swoją miłość. Przestań się lękać! Zaufaj Bogu, który bogaty jest w miłosierdzie. Jest z tobą Chrystus, niezawodny Dawca nadziei.
Spraw, Ojcze Wszechmogący, by pełne Twojej mocy słowa Jana Pawła II przemieniały naszą Ojczyznę.TOTUS TUUS
„Kiedy Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.” (J 19,26-27)


"(...) Jasna Góra jest stolicą Maryi. Przez Maryję przyszedł Syn Boży, by zbawić świat i tu również przez Maryję przyjdzie zbawienie dla Polski przez intronizację. Gdy się to stanie, wówczas Polska będzie przedmurzem chrześcijaństwa, silną i potężną, o którą rozbiją się wszelkie ataki nieprzyjacielskie".


Jan Paweł II o trzeżwości narodu

"Maryjo, Królowo Polski, bądź nadal natchnieniem tych wszystkich, którzy walczą o trzeźwość swych bliźnich, o trzeźwość siebie samych. O trzeźwość Narodu. Jestem szczególnie wdzięczny tym, którzy podejmują inicjatywy w tej dziedzinie - zwłaszcza w miesiącu sierpniu (...) Nie wolno tych inicjatyw ośmieszać i pomniejszać! Nie wolno! Zbyt wysoka jest stawka, o którą chodzi. Wiemy to dobrze z historii. Zbyt wysoka jest stawka! I trzeba tutaj iść pod prąd! Pod prąd społecznego nawyku i płytkiej opinii. Pod prąd ludzkiej słabości. Pod prąd źle rozumianej 'wolności'. Wolność nie została człowiekowi dana przez Stwórcę do tego, ażeby niszczył siebie i drugich. Wolność to nie jest samowola" (Jan Paweł II, Jasna Góra, 11.06.1987).
 
"...Święty - na ustach świata jesteś
i Twoja łódź w głębi nieba unosi Polskę."
( Stanisława Łowińska - Cisza na palcach )


Santo subito - Prorok i świadek