NAUKA I WIARA arrow Artykuły arrow Co do Zmartwychwstania

Main Menu

NAUKA I WIARA
ŚWIAT POTRZEBUJE NASZEGO ŚWIADECTWA
KRÓLOWO POLSKI CHROŃ SWÓJ NARÓD
ŚWIAT POTRZEBUJE MIŁOŚCI
ŚWIAT POTRZEBUJE EUCHARYSTII
Home
BÓG SIĘ RODZI
W BLASKU ŻŁÓBKA
KU POKRZEPIENIA SERC
WIELKANOC
WIELKI DAR OD BOGA - OCZEKIWANIE
BOŻE CIAŁO
Nasze Dziedzictwo Wiary i Kultury
Z Tobą Maryjo
ZNAJĄCY SEKRETY FATIMSKIE
WIELKI PROROK J.PAWEŁ II - PAPIEŻ
CZY MOŻNA POZOSTAĆ OBOJĘTNYM
Tajemnica Krzyża
W BLASKU MIŁOŚCI
ŚWIAT POTRZEBUJE NADZIEI
NIEPOKALANIE POCZĘTA
KOŚCIÓŁ PRZEŚLADOWANY
BĄDŹMY APOSTOŁAMI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
MODLITWA ZAWIERZENIA
Przejście przez śmierć do nowego życia
Z DAWNA POLSKI TYŚ KRÓLOWĄ
W Blasku Chrystusowego Krzyża
W BLASKU BOSKOŚCI
W OBRONIE ROZUMU
GOŚCINNOŚĆ
CHRZEŚCIJAŃSKA ZBROJA
NA ADWENT
KIM JEST CZŁOWIEK?
FRANCISZEK-PAPIEŻ
PRZYRODA JEST MĄDRA
DLA DUCHA
Kultura, Media, Rankingi...
KOŚCIÓŁ
PANIE, ZOSTAŃ Z NAMI...
NAJŚWIĘTSZA EUCHARYSTIA
RÓŻANIEC TO SKARB
BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II
WIELKI PROROK J.PAWEŁ II - PAPIEŻ
SYMBOL SIŁY, SZLACHETNOŚCI I SŁAWY...
APEL DO NARODU POLSKIEGO
ANIOŁ PAŃSKI Z PAPIEŻEM
W TWOIM BLASKU
Benedykt Dziś O Kościele
Artykuły
DUCH ŚWIĘTY JEST DANY KOŚCIOŁOWI
KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA - KWC
WARTO PRZECZYTAĆ
RODZINA KOŚCIOŁEM DOMOWYM
SŁOWO NA KAŻDY DZIEŃ
OJCOWIE PUSTYNI
IKONA KOŚCIOŁA
ANIOŁ PAŃSKI Z PAPIEŻEM
CO DO ZMARTWYCHWSTANIA
W DUCHU I PRAWDZIE
Mater Ecclesiae
NIEMI ŚWIADKOWIE ZMARWYCHWSTANIA
Z DALEKIEJ JAPONII...
LIST DO MŁODYCH
LUDZKOŚĆ POTRZEBUJE NAWRÓCENIA
GDZIE BÓG PŁACZE....


Licznik strony:

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
http://www.blaskalleluja.pl, Powered by Joomla!; template provided by SG web hosting
Co do Zmartwychwstania PDF Drukuj E-mail
DLA POKRZEPIENIA SERC ...DLA POKRZEPIENIA SERC KAPŁANÓW
OSÓB KONSEKROWANYCH I ŚWIECKICH
Z uchylonych tajemnic jako moje osobiste doświadczenie wiary za przyczyna Sług i Przyjaciół Bożych naszego Kościoła. Pragnę się z Wami podzielić doświadczeniem szczególnym, jako

Moje świadectwo

o tym jak, Wszechmogący Bóg czasami objawia nam i dziś, i potwierdza swe słowa obietnicy danej przed wiekami, każdemu kto wierzy i przypomina świadectwo Marii Magdaleny "Widziałam Pana"/ a mnie w wielkim skupieniu na modlitwie oczami ducha było dane widzieć po śmierci Ojca Ludwika- Franciszkanina i to w niedzielę wieczorem, gdy słońce chyliło się ku zachodowi, podobnie jak uczniom w Emaus lecz w innej scenerii, na świadectwo dla kapłanów, dla wielkiego szacunku za ich posługę, za ich ogromny trud, poświęcenie się człowiekowi i Kościołowi na chwałę Pana.
To wielka łaska Boża i dar, bo najpierw było uzdrowienie mojego lewego ucha a następnie podziękowanie za miłość do całego Kościoła i ofiarę złożoną przez chorego kapłana za chorych na raka, cywilizacyjną chorobę, która dziś nie wybiera, wierzących czy niewierzących, dzieci czy dorosłych... ogarnia już cały świat.
czytaj - moje świadectwo
Kościół od samego poczatku przyobleczony moca z "wysoka" w Duchu Świętym przypomina nam słowa Jezusa o nawróceniu i odpuszczeniu grzechów. Co do niespodziewanej, cyt. "Jesli się nie nawrócicie tak samo poginiecie jak tamci, na ktorych zwaliła się ta wieża (...)
Łk 13
CZUWAJCIE!

CZUWAJMY Z MARYJĄ

"Gdziekolwiek patrzymy na Maryję, Ona pokazuje nam Jezusa"
- słowa Benedykta XVI w Mariazell - AustriaŚWIĘTA RODZINADobrze żyć - na wiele, dobrze umrzeć - to wszystko!

Powołanie - ŻYCIE ZA KLAUZURĄ


ZA KLASZTORNYM murem


A zatemZachęta do wielka do przywracania jedności całemu stworzeniu, w którym człowiek i rodzina ludzka zajmują czołowe miejsce. To wielkie zadanie nie tylko dla chrześcijan ale dla wszystkich, zwł. ludzi dobrej woli. To apostolstwo - przywilej i zobowiązanie nie tylko dla utrudzonych duchownych ale dla świeckich, dla calego Kościoła, Kościół to cały Chrystus / Głowa i mistyczne Ciało /.
Osoba wierząca, pełna Chrystusa, który w niej mieszka, daje o Nim świadectwo swoim własnym życiem, kim On dla niej jest. Jednak nigdy nie czyni tego w sposób nachalny, narzucający się ale zupełnie naturalnie dzieli się tym, czym żyje, zgodnie ze swym temperamentem, zdolnościami, wykształceniem, pozycją społeczną a przede wszystkim prawym sumieniem i nauczaniem Magisterium Kościoła / aby uniknąć błędów o Panu i Jego Kościele postawionym na fundamencie Apostołów, na Piotrze.../


Ikona Matki Bożej
Sedes Sapientiae
Stolicy Mądrości
Dar J. Pawła II
Modlitwa zanoszona do Maryi obecnej w znaku ikony SEDES SAPIENTIAE miała szczególny wymiar. Wszak peregrynacja rozpoczęła się zaledwie trzy tygodnie po śmierci umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. A to właśnie nasz wielki Rodak podarował ten wizerunek środowiskom uniwersyteckim całego świata. Przekazanie odbyło się 10 września 2000 roku podczas okolicznościowej Mszy św., w której uczestniczyli nauczyciele akademiccy i studenci. Papież zwrócił się do nich tymi słowy: – Macie czynić z uniwersytetu środowisko, w którym kultywuje się wiedzę, miejsce, w którym człowiek znajduje wizję przyszłości, mądrość, bodziec do kompetentnej służby społeczeństwu. Tę waszą drogę zawierzam Maryi, Sedes Sapientiae, której wizerunek przekazuję wam dzisiaj, abyście ją przyjęli jako pielgrzymującą Nauczycielkę w miastach uniwersyteckich świata. Niech Ta, która swoją modlitwą wspierała apostołów na początku ewangelizacji, pomaga także wam przenikać środowisko uniwersyteckie duchem chrześcijańskim.
W Księdze Mądrości czytamy: "Pożądajcie słów moich, pragnijcie a znajdziecie naukę, a którzy się tego nauczyli, ci znajdują słowa obrony (...), staranie o naukę - to miłość, miłość zaś, to przestrzeganie jej praw. Mądrość zstępuje w dusze święte, wzbudza przyjaciół Bożych i proroków... " A za Apostołem Narodów, jego nauką, radami, umacniajmy się jego wiarą i nauką, cyt. "Mając zaś tego samego ducha wiary w czystości, w poznaniu, w wielkoduszności, w uprzejmości, w Duchu Świętym, w miłości nieobłudnej, w Słowie Prawdy, w Mocy Bożej, przez oręż sprawiedliwości, ku natarciu i obronie" A wszystkim Kapłanom i moim Przyjaciołom Pallotynom i Franciszkanom, stokroć dziękuję za kapłańskie serca, rady ewangeliczne i codzienną posługę Bogu i ludziom w zgodzie z powołaniem i charyzmatem danej łaski od Pana. To tyle, może wystarczy, może sie komuś przyda kto się boi śmierci i nie rozumie dlaczego św. Franciszek z Asyżu nazwał ją Siostrą, nie rozumie ani budowli murowanej - Świątyni dla ducha modlitwy i Pana Eucharystii, i tej naszej z ludzkiego ciała dla ducha - Świątyni Ducha Świętego, Ducha Miłości Najświętszej Trójcy . Przyjdzie czas, a widzimy, że przyszedł, że zdrowej nauki, która niosą wybrani i posłani przez Boga ludzie - nie ścierpią..., głoszą błędy o Panu i o Jego Kościele, a my musimy trwać w powołaniu jakie kto otrzymał i trzymać się łaski Bożej, którą każdy z nas otrzymał na Chrzcie Świętym, nieustannie odkrywać ten dar, Dar, którym Jest On sam - Jezus Chrystus i nasza Matka - Kościół. Nie bierzmy wzoru z tego świata, lecz przemieniajmy się przez odnawianie umysłu dla rozpoznawania woli Bożej, co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe. /por Rz.12,2/ Orędzie Fatimskie jest dla nas wezwaniem.

RADUJ SIĘ PANI FATIMSKA
Z Tobą zwyciężymy zło
Powiedział Papież Benedykt XVI. Jest wezwaniem, abyśmy naszym codziennym życiem dawali świadectwo prawdzie i Bogu. Bóg Jest Bogiem Nadziei dla świata, dla naszej Ojczyzny. Trwajmy mocni w wierze! Postępujmy drogami Kościoła, który jest wspólnotą modlitwy o jedność i miłość naszych rodzin, i całej rodziny ludzkiej. Bóg pragnie nawrócić cały świat i wezwać go do zbawienia i na drogę prowadzącą do Niego, który jest początkiem i końcem wszelkiego bytu.


Konieczność śmierci

Nie można żyć życiem godnym człowieka, nie pamiętając o zbliżającym się nieuchronnie końcu naszego życia na ziemi i nie szukając odpowiedzi na na pytanie o jego ostateczny sens. czytaj całość

W OSOBIE JEZUSA CHRYSTUSA
 
paradoks życia i śmierci zostaje rozwiązany. Bo oto Chrystus cierpiał, umarł, a jednak nie został zapomniany, gdyż zmartwychwstając przezwyciężył nie tylko własną śmierć, lecz i nam zapewnił wieczną, szczęśliwą egzystencję. (słowa Ks. J. Popiełuszki)PRAWDA JAŚNIEJE SWYM BLASKIEM - BLASKIEM ZMARTWYCHWSTANIANieśmy ten nasz depozyt wypróbowanej wiary z Jezusem i Maryją i dzielmy się Nim jak chlebem z oddaniem i poświęceniem. I nie lękajmy się dawać świadectwa przynależności do Kościoła Chrystusa i Maryi, naszej duchowej Matki, Pośredniczki wszystkich łask, abyśmy mieli uczestnictwo w owocach śmierci i zmartwychwstania, w budowaniu wspólnego dobra na Jego fundamencie, w świecie i w naszej Ojczyźnie.

Panie, poślij nas za pośrednictwem naszej Najświętszej Matki, Pani polskich serc i naszej Królowej, dodaj nam odwagi, mądrości i łaski, abyśmy godnie świadczyli przed ludźmi o Tobie, Twojej śmierci, Twoim zmartwychwstaniu i Twoim przyjściu w chwale.
Amen

Wszystkich obdarz, którzy Cię wielbią, Twoją miłością ...
by pięknie żyć - i dziś, i jutro, i również w wieczności ...

Życzę każdemu wielkiego oparcia w Chrystusie i tej radości paschalnej, niesionej przez Kościół już ponad 2000 tysiące lat, w wierze zrozumienia tej wielkiej tajemnicy PASCHY- Przejścia Chrystusa ze śmierci do życia wiecznego.Uradowali się uczniowie, ujrzawszy Pana.
Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam!
jak Ojciec mnie posłał, tak i ja was posyłam.
Po słowach tych tchnął na nich i powiedział im Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20,21 - 22).

Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał!

Zmartwychwstały Chrystus obdarza uczniów darem pokoju. Duch Święty, którego posyła do ich serc przemienia ich smutek w radość, tam gdzie było zwątpienie rodzi się wiara, tam gdzie byl niepokój pojawia się nadzieja.

MY WSZYSCY, którzy chrzest przez


zostaliśmy zanurzeni w śmierć Chrystusa, również z Nim zmartwychwstaniemy. / Błogosławieni, którzy nie widzieli uwierzyli - słowa Prawdy do apostola Tomasza na świadectwo dla nas / Ta wielka nadzieja paschalna, ta wielka nadzieja nieśmiertelności i wiecznego trwania z Chrystusem w Domu Ojca niech opromienia nasze życie codzienne i świętowanie w każdą niedzielę, niech będzie źródłem naszej paschalnej radości w naszych codziennych trudach życia, gdyż podczas Eucharystii jednoczymy się już teraz Liturgią z niebieska. Eucharystia to nasze ostateczne zwycięstwo. To nasza najwyższa wartość, sens i cel naszego działania.
Dlatego warto dla Tej jedynej Miłości trudzić się, by żyć.

Jezu ufam Tobie!

Pan kiedyś stanął nad brzegiem,
szukał ludzi gotowych pójść za Nim;
by łowić serca
Słów Bożych prawdą.
(Barka - ulubiona pieśń oazowa Jana Pawła II - fragm.)

zobacz i posłuchaj
Kapłani! Zachęcajcie Wiernych!
Wierni! Zachęcajcie Kapłanów!
Niech łączy nas święte światło Ducha Świętego!
 
NIKT NIE JEST TAK BLISKO SWEGO PANA JAK SŁUGA, KTÓRY MA DOSTĘP DO NAJBARDZIEJ PRYWATNEJ SFERY JEGO ŻYCIA
Benedykt XVIZAMYŚLENIA O KAPŁAŃSTWIE

Św. Grzegorz z Nazjanzu napisał: "Kapłan jest obrońca prawdy, znosi się z aniołami, wielbi z archaniołami, sklada na ołtarzu dary ofiarne, uczestniczy w kapłaństwie Chrystusa, odnawia stworzenia, przywraca w nich obraz Boży i przysposabia je do wyższego świata". Kilka wieków pozniej św. Jan Maria Vianney, proboszcz z Ars, dopowie: "Gdyby dobrze zrozumiano, kim KAPŁAN jest na ziemi, mozna by umrzeć, nie z przerażenia, lecz z miłości. Kapłaństwo to miłość Serca Jezusowego". czytaj dalejW 25 rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki Sługa Boży ks.Jerzy Popiełuszki, Kaplan walczący o wolność Polski, ktory opierał swoje działanie na słowach "św.Pawła Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło zwyciężaj Dobrem", dla Wielu jest wzorem patrioty, człowieka w Pełni poświęconego Ojczyźnie i Kościołowi . Oddał życie za naszą wolność .... więcej


Kapłan Według serca Chrystusowego
Błogosławiony ks. Michał Sopoćko, Wybrany przez Boga do spełnienia Jego woli w ukazaniu światu prawdy o Miłosierdziu Bożym, byl spowiednikiem i kierownikiem duchowym św. Faustyny w Wilnie (1933-36). Sam Chrystus zapewnił Faustynę: "Jest to KAPŁAN mojego serca według Mile sa mi Jego wysiłki (...) przez Niego upodobało mi się rozgłosić cześć do mojego Miłosierdzia" (Dzienniczek, 1256). Ksiądz Sopoćko polecił Faustynie spisywać wewnętrzne doświadczenia. Tak powstał jej duchowy "Dzienniczek".


Książka bp. Alfreda Ancela pt. "Świadek Jezusa" ukazuje piękno kapłańskiej duchowości bł. ks. Antoine Chevrier. Żyjąc nia założyciel Świeckiego Instytutu Kapłańskiego "Prado" stał się prawdziwym świadkiem wiary, Którego Przykład pociąga do świętości, nie tylko kapłanów. Ks. Chevrier byl przekonany, że Ewangelia jest dla wszystkich, nawet dla świeckich pozostających małżeńskim w związku. Każdy ochrzczony jest powołany do życia jako prawdziwy uczeń Jezusa, konkretnych warunkach w swojego codziennego życia.Kapłan Bożego Miłosierdzia

Będziecie mi i kapłańskim królestwem ludem Świętym. czytaj Kazania Sejmowe Piotra Skargi


„Nie ma na świecie misji piękniejszej i godniejszej jak posługiwanie w Bożym imieniu, jak głoszenie słowa Bożego i sakramentalne sprowadzanie Boga na ziemię, oczyszczanie i uwalnianie z grzechów ludzkich serc" - napisał abp Józef Michalik w liście do kapłanów swojej archidiecezji. więcej


MODLITWA BŁOGOSŁAWIONEGO O. PIO
o nawrócenie grzesznikow


grafika Pokornie proszę Cię, Panie, abyś ze względu na Twoją dobroć i miłosierdzie powstrzymał gromy Twego gniewu na nieszczęsnych grzeszników i udzielił im łaski nawrócenia i pokuty. Ty, Panie, przez Autora "Pieśni nad pieśniami" powiedziałeś, że "jak śmierć potężna jest miłość" (Pnp 8,6), dlatego z calym żarem Cię proszę: spojrzyj okiem niewypowiedzianej dobroci na tych braci i siostry, pociągnij ich ku sobie i złącz nierozerwalnymi więzami miłości. O Panie, niechaj znowu powstaną ci, którzy prawdziwie umarli. Ty, który swoim potężnym głosem wyprowadziłeś z grobu śmierci Łazarza, zawołaj na nich mocnym i potężnym głosem i przywróc im życie. Spraw, by na Twoje słowo porzucili swoje grzechy i mogli wraz ze wszystkimi odkupionymi sławić bogactwa Twojego miłosierdzia... Ty sam Panie, wiesz, jak wielu wciąż żyje z dala od Ciebie, źródła wody żywej; jak wciąż sprawdzają się Twe słowa, że "żniwo jest wielkie, a robotników mało", że już dojrzało żniwo na polu Kościoła! Oby ono nie zmarnowało się z powodu braku robotników! Oby nie zagarnęli go wysłannicy szatana, którzy są tak aktywni! Nie dopuść do tego, o najslodszy Boże, ale okaż swą litość i wejrzyj na nędzę oraz potrzeby duchowe współczesnych ludzi. Odpuść winy grzesznikom i wprowadź ich na drogi sprawiedliwości i pokoju, prowadzące do Twego królestwa życia i nieśmiertelności. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.